Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Dziewczyny z Wąsosza pobiły najstarszy rekord województwa

Podczas mitingu lekkoatletycznego na stadionie AWF w Warszawie uczennice Gimnazjum w Wąsoszu poprawiły o 4.40sek. rekord województwa w sztafecie olimpijskiej w kategorii gimnazjów. Ustanowiony przez nie wynik (obecny rekord) to 4.02,73. Poprzedni został ustanowiony... 21 lat temu. Wszystkie dziewczęta są zawodniczkami LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża.

– Ciekawostką jest to, że  był to najstarszy rekord (jedyny z ubiegłego wieku) zarówno chłopców jak i dziewcząt – mówi Jacek Jaworowski dyrektor i nauczyciel wychowania fizycznego w Wąsoszu.
Z pobicia rekordu cieszy się Andrzej Korytkowski – prezes  LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża.
- Gdy 2 lata temu zaczynałem współpracę z gimnazjum w Wąsoszu nie sądziłem, że w tak małej szkole (170 uczniów) znajdzie się aż kilka talentów które poprawią tak dobry rekord województwa w sztafecie olimpijskiej. Po cichu mam nadzieję, że jeszcze w te wakacje uda się nam ustanowić jeszcze jeden rekord w tej kategorii, ale już na dystansie indywidualnym, wtedy byłaby podwójna satysfakcja. 

Sztafetę olimpijską dziewczęta z Wąsosza biegły w składzie: Bagińska Monika (800m), Pługów Katarzyna (400m), Pługów Justyna (200m) i Kulikowska Bogumiła (100m).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę