Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Szpital będzie kupował... „drobnicę”

Nowe aparaty USG, EKG, defibrylatory, respiratory i m.in. pompy infuzyjne kupi łomżyński szpital. Na te zakupy będzie miał ponad 1,2 mln zł. Pieniądze w większości pochodzą z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Jak podaje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego, zarząd województwa podlaskiego zdecydował we wtorek o przeznaczeniu blisko miliona złotych z rezerwy z ubiegłorocznego konkursu RPO w poddziałaniu 6.2 na  kolejny najwyżej oceniony projekt, na który wcześniej brakowało pieniędzy. Jest to projekt łomżyńskiego szpitala, przewidujący zakup sprzętu diagnostyczno – zabiegowego. Jednocześnie zarząd zdecydował, że udział własny szpitala w wysokości ponad 220 tys zł zostanie pokryty z budżetu województwa.
- To bardzo dobra wiadomość – mówi Jan Bajno, zastępca dyrektora szpitala w Łomży. - Już w ubiegłym roku z poddziałania 6.2 RPO dostaliśmy 4,4 mln zł na ucyfrowienie zakładu diagnostyki obrazowej, a teraz dostajemy jeszcze ponad 1,2 mln zł  na drobny, ale niezbędny sprzęt  - cieszy się Bajno podkreślając, że w całej ubiegłorocznej puli tego programu było tylko około 28 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę