Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 października 2021 napisz DONOS@

Jechał „wczorajszy”, zabił kobietę

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Mężczyzna, który rano potrącił kobietę pomiędzy Kupiskami Starymi a Łomżą jechał samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Badanie, które przeprowadzono w dwie i pół godziny po wypadku wskazało, że miał blisko 0,4 alkoholu. Wynik badania krwi pobranej przez pracowników szpitala bezpośrednio po wypadku daje jeszcze wyższy wynik - 0,88 promila alkoholu. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że to właśnie kierowca opla był sprawcą śmiertelnego wypadku. - Nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze i potrącił kobietę przechodzącą na drugą stronę jezdni – mówi Izabela Białomyzy z łomżyńskiej policji.

Do wypadku doszło o godzinie 8.00. Mężczyzna w wieku 41 lat, mieszkaniec gminy Zbójna, jechał oplem vectrą w kierunku Łomży. Tuż przed granicami miasta najechał na 46-letnią mieszkankę Kupisk, która przechodziła na drugą stronę drogi.
- Kierowca po uderzeniu w kobietę stracił panowanie nad samochodem, uderzył w przydrożny znak, po czym zjechał do rowu i dachował. Kobieta zginęła na miejscu, kierowca samochodu doznał rany ciętej głowy i ogólnych potłuczeń – opowiada Białomyzy.
Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca wypadku był kierowca opla, który nie dostosował prędkości do warunków na drodze – o poranku intensywnie padał deszcz. 
Dopiero w dwie i pół godziny po wypadku policjantom udało się zbadać trzeźwość kierowcy samochodu. Niestety wynik był dla niego niekorzystny. Okazało się, że w organizmie ma blisko 0,4 promila alkoholu. Policja otrzymała jednak także wyniki badania krwi pobranej kierowcy przez szpital. Ten jest jeszcze wyższy.
- Wynika, że w momencie wypadku, miał on 0,88 promila alkoholu we krwi - dodaje Białomyzy.

Niestety pijani kierowcy wciąż jeżdżą po drogach regionu. Tylko wczoraj łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch takich delikwentów. Jeden z nich – 41-letni mieszkaniec pobliskiego Siemienia – jechał ulicą Dworną w Łomży mając w sobie niemal 2,5 promila alkoholu. Okazało się, że już wcześniej sąd orzekł w stosunku do niego zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych do listopada 2010 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę