Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Dzięki kryzysowi zaoszczędzimy na Muzeum

Główne zdjęcie
Zabytkowy budynek Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży

Wszystko wskazuje na to, że budynek Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży uda się wyremontować taniej niż pierwotnie oceniano. Wszystkie oferty, które wpłynęły na ogłoszony przez miasto przetarg dotyczący modernizacji i adaptacji zabytkowego budynku muzeum na rogu ulic Dwornej i Giełczyńskiej, są znacznie poniżej szacowanej wartości. W najgorszym wypadku oszczędności mogłyby wynieść około 400 tys zł.

Jak informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza  w przetargu na modernizację budynku Muzeum Północno – Mazowieckiego wpłynęło sześć ofert. Najtańsza opiewa na kwotę prawie 4 milionów złotych, najdroższa zaś sięga 4,8 mln zł. To oznacza, że miasto może zaoszczędzić. Złożony do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wniosek wyceniał wartość prac na 5,183 mln zł. W związku z tym, projekt pomyślnie przeszedł postępowanie konkursowe, przyznano mu dofinansowanie z funduszy europejskich sięgające 3,887 mln zł.

Teraz pracownicy urzędu sprawdzają, czy złożone oferty nie zawierają błędów, później wyłoniona zostanie najlepsza z nich. Zgodnie z planami budynek Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży ma zostać zmodernizowany w 14 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą.

Przypomnijmy w ramach prace remontowych zabytkowy budynek zyska nie tylko nowy dach i odnowione elewacje, ale przede wszystkim zostanie przygotowany do prezentacji zgromadzonych „skarbów”. Wyremontowane i dostosowane do potrzeb muzeum zostaną sale wystawiennicze, w których pojawi się nie tylko nowy parkiet, czy instalacje elektryczne i przeciwpożarowe, ale także odpowiednia dla cennych zbiorów choćby bursztynu klimatyzacja i wentylacja.
Poza tym zostanie także nadbudowany dachu dwuspadowego nad dawną salą gimnastyczną dzięki czemu powstanie nowa sala, od strony muzealnego dziedzińca przeszklony szyb windowy umożliwiający dostanie się do pomieszczeń muzealnych także osobom niepełnosprawnym ruchowo.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę