Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 lutego 2023 napisz DONOS@

Łomżę i PWSiIP połączyły jubileusze...

Główne zdjęcie
Wiesław Grzymała przewodniczący Rady Miasta Łomża

Kilka minut po godzinie 12. rozpoczęła się uroczysta sesja Rady Miasta Łomża z okazji 591. rocznicy nadania jej praw miejskich przez księcia Janusza I Mazowieckiego. Radni, i zaproszeni goście, spotkali się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości, bo miejskie uroczystości połączono z jubileuszem 5-lecia szkoły, a tym co je połączyło był sztandar, który władze miasta współfundowały i podczas tej sesji przekazały rektorowi uczelni.

Jerzy Brzeziński, prezydent Łomży wbija gwóźdź w drzewiec sztandaru
Jerzy Brzeziński, prezydent Łomży wbija gwóźdź w drzewiec sztandaru
Prof. dr hab. Kazimierz Pieńkowski rektor PWSIiP
Prof. dr hab. Kazimierz Pieńkowski rektor PWSIiP
Podczas sesji, wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski, odznaczył „złotymi medalami za zasługę” Antoniego Chojnowskiego i Zbigniewa Kalinowskiego.
Podczas sesji, wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski, odznaczył „złotymi medalami za zasługę” Antoniego Chojnowskiego i Zbigniewa Kalinowskiego.
Voci Unite
Voci Unite

Radni podczas uroczystej sesji nie podejmowali żadnych uchwał. Wysłuchali jedynie wystąpień prezydenta Miasta Jerzego Brzezińskiego, który nawiązując do historii miasta i jej zacnych obywateli podziękował wszystkim współczesnym mieszkańcom miasta „że swoją praca zmieniają jego wizerunek”, oraz rektora PWSIiP prof. dr hab. Kazimierza Pieńkowskiego, który obszernie przedstawił historię tej najmłodszej uczeni wyższej Łomży. Wspominając pierwsze dni „urzędowania” w Łomży profesor, który niebawem rozstaje się z funkcją rektora szkoły, uwypuklał postawę inżyniera Polesińskiego, który oddał mu wówczas swój gabinet.
- Takich ludzi w Łomży nie ma wielu – mówił prof. Pieńkowski, przywołując słowa Matki Teresy z Kalkuty „człowiek jest wtedy człowiekiem, kiedy pracuje dla innych”.         

Sztandar PWSiP w Łomży zaprojektował artysta plastyk Stanisław Kędzielawski, a wykonała specjalistyczna pracownia w Suwałkach. Na liście fundatorów sztandaru znalazło się 41 pozycji. To m.in. biskup ordynariusz, minister nauki i szkolnictwa wyższego, rektor uczelni, wojewoda i marszałek podlaski, prezydent Łomży, starosta łomżyński, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin z powiatu łomżyńskiego i lokalni przedsiębiorcy. Fundatorzy przed przekazaniem sztandaru  rektorowi uczelni prof. dr hab. Kazimierzowi Pieńkowskiemu wbili w jego drzewiec pamiątkowe gwoździe.

Uroczystości w PWSIiP uświetnił występ zespołu muzyki dawnej Voci Unite pod kierunkiem Katarzyny Szmitko.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę