Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Festyn Szkoły Rodzenia w rodzinnej atmosferze

- Po ukończeniu studiów w Lublinie głowę miałam pełną pomysłów i chciałam coś nowego i wartościowego zrobić po powrocie do Łomży – wspomina psycholog Małgorzata Rytel, z której inicjatywy 1 sierpnia 2003 roku powstała Szkoła Rodzenia przy Centrum Katolickim im. Jana Pawła II. - Ksiądz Andrzej Godlewski, proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego, był bardzo życzliwy i niesamowicie otwarty. I tak to się zaczęło... W minioną sobotę w Centrum Katolickim przy ul. Zawadzkiej odbył się doroczny festyn z okazji Dnia Dziecka, na który przybyło około połowy z blisko 300 „absolwentów”, jak nazywają dzieci prowadzący tę niezwykle pożyteczną placówkę.

- Pogoda nie dopisała i dlatego nie można było przeprowadzić konkursów na patio – mówi Joanna Eryng, położna w Szkole Rodzenia. - Jednak atrakcji nie zabrakło od godz. 11 do godz. 14, kiedy ze swoimi pociechami bawili się rodzice i krewni.
Wśród atrakcji była, m.in., loteria fantowa, konkursy na najpiękniejsze rysunki i kolorowanki, oraz na celność w rzutach piłeczkami  do koszy. Muzyka wesoło grała, dzieciarnia chętnie tańczyła i bawiła się w suchym basenie z piłeczkami, a w przerwach posilała się ciastami, owocami i napojami. Poczęstunek tradycyjnie przygotowały kobiety ciężarne, uczestniczące w zajęciach Szkoły Rodzenia, w ramach której mają z mężami dziesięć dwugodzinnych spotkań. Prowadzą je lekarz położnik-ginekolog Bartosz Pękała, położna Jagoda Eryng, lekarz neonatolog Dariusz Ślesicki i psycholog Małgorzata Rytel. Podczas zajęć dla przyszłych mam i tatusiów odbywa się, m.in., wykład na temat zdrowego trybu życia w okresie ciąży, nauka oddychania, ćwiczenia relaksujące i rozciągające.
- Kiedy zakładaliśmy Szkołę Rodzenia, zależało nam, żeby spotkania odbywały się w życzliwej, serdecznej i rodzinnej atmosferze – zauważa Małgorzata Rytel. - Kolejne lata i udane festyny pokazują, że ten cel udało się dzięki oddanemu zespołowi  Szkoły Rodzenia i dobrej współpracy z rodzicami z powodzeniem osiągnąć.
- Uczestnicy zajęć wracają na Boże Narodzenie podczas spotkania ludzi, którzy w ostatnim roku urodzili dzidziusia – dodaje Jagoda Eryng i zachęca przyszłych rodziców do udziału w spotkaniach Szkoły Rodzenia, na które można  umówić się telefonicznie: 509 712 565.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę