Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Łomża na międzynarodowym szlaku...

Mieszkający w Łomży Rosjanin narodowości czeczeńskiej przemycał Gruzinów do Niemiec. W osobowym mercedesie 124, na litewskich numerach rejestracyjnych, przewoził sześć osób w tym trójkę dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Czeczen wraz z sześciorgiem przewożonych Gruzinów wpadł w ręce straży granicznej, gdy zbliżał się do przejścia granicznego w Świecku.
Gruzini trafili do ośrodka Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Wszyscy posiadają polskie wizy, ale nie mieli wiz Schengen, które uprawniają do swobodnego przemieszczania się po państwach wchodzących w skład tej strefy. Za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy grożą im mandaty.
Czeczenowi z Łomży, który przewoził grupę, postawiono zarzut udzielania cudzoziemcom pomocy w usiłowaniu przedostania się do Niemiec. Pomocnictwo w nielegalnym przekraczaniu granicy zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę