Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Stres skrócony z 40 do 25 minut

- Ta zmiana jest z korzyścią dla egzaminatorów i przystępujących do egzaminu – mówi Mirosław Oliferuk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Od wczoraj egzamin na prawo jazdy kategorii B może trwać tylko 25 minut. I jak się okazuje zdecydowana większość z tych, którzy wczoraj w Łomży go zdali wyrobiła się w właśnie w tym czasie. - Aż 67% wszystkich egzaminów pozytywnych to egzaminu 25-minutowe – podkreśla Oliferuk.

Wczoraj w łomżyńskim WORD-ie do egzaminu na prawo jazdy przystąpiło łącznie ponad 250 osób. Z tego 122 osoby zdawały egzamin praktyczny na kategorię B, czyli uprawniająca do kierowania samochodami osobowymi. I już wczoraj potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia, że w takich miastach jak Łomża egzaminy będą krótsze.
- Egzamin na kat. B zdało 49 osób z tego 33 osoby jeździły 25 minut – mówi Mirosław Oliferuk, podkreślając że stres związany z egzaminem został skrócony z 40 do 25 minut. - 30 minuta była taką newralgiczną. Po 30 minucie egzaminowany łamał się psychicznie, miał dość wszystkiego i popełniał proste błędy przez co nie zdawał egzaminu – dodaje dyrektor łomżyńskiego WORD-u.

Z nowych przepisów zadowoleni są nie tylko egzaminowani, ale także egzaminujący, którzy w samochodach będą spędzać mniej czasu.
- Egzaminatorzy nie muszą na siłę dojeżdżać 40 minut. W 25 minut można wykonać wszystkie obowiązkowe manewry. Dotychczas nawet gdy widzieli że zdający był dobrze przygotowany  niejednokrotnie i tak trzeba było powtarzać to samo i jeździć tymi samymi ulicami – mówi Oliferuk.

Dyrektor łomżyńskiego WORD-u podkreśla, że na razie – na podstawie jednego dnia - trudno szacować czy ogólna zdawalność egzaminu się poprawiła.
– To będzie można oceniać po miesiącu – dwóch – mówi, dodając, że wczoraj w przypadku kategorii B. wyniosła ona 40%.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę