Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Cenna działka

457 zł za metr kwadratowy – taką cenę wylicytowano w przetargu na oddanie w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat nieruchomości miasta u zbiegu ulic Polowej i Alei Legionów w Łomży. Cena wywoławcza nieruchomości została przebita o 10 tys. zł. Nabywcą 350-metrowej niezabudowanej działki (formalnie dwóch sąsiadujących ze sobą) jest Firma Handlowa MAGNAT z Łomży.

Działka będąca przedmiotem przetargu znajduje się na samym rogu skrzyżowania Legionów - Polowa, tuż przed „Domem Technika”.  Dla tej części miasta brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, ale w Studium ustalony kierunek zagospodarowania przewiduje wykorzystanie jej pod funkcje usługowe.
Cena wywoławcza dwóch działek o łącznej powierzchni 350 m.kw. została ustalona na 150 tys zł, ale w wyniku przetargu uzyskano 160 tys zł. Nabywcą, który dał najwyższą zapłatę za nabycie prawa użytkowania wieczystego tej nieruchomości jest łomżyńska Firma Handlowa MAGNAT. Zgodnie z ogłoszeniem nabywca nie wpłaci na konto miasta całej wylicytowanej kwoty, lecz pierwszą opłaty roczną za prawo użytkowania wieczystego w wysokości 48 800 zł i opłatę roczną w wysokości 5 856 zł.

W tym samym przetargu miasto wystawiło także nieco większą działkę (pow. 376 m2) przy ul. Talesa z Miletu. Choć jej cena wywoławcza była znacznie niższa (tylko 36 tys zł) nie było chętnych do jej nabycia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę