Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Protest związkowców szpitala wojewódzkiego w Białymstoku

5 związków zawodowych działających w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku postanowiło zawiązać wspólny komitet protestacyjny. Związkowcy protestują przeciwko pominięciu szpitala w przyznawaniu preferencyjnych pożyczek przez zarząd województwa. Zarząd zdecydował, że pieniądze trafią do szpitali wojewódzkich w Łomży i Suwałkach oraz do psychiatrycznego w Choroszczy.

Wicemarszałek Krzysztof Tołwiński przekonuje, że szpital ma i tak za duże zadłużenie - około 50 mln złotych. Pracownicy zwracają uwagę, że zadłużenie powstało wskutek złego zarządzania przez poprzednią dyrekcję. Teraz po restrukturyzacji placówka nie zadłuża się. Strata została zmniejszona o prawie 8 mln. A szpital rocznie udziela pomocy 35 tysiącom pacjentów - piszą w swoim piśmie do marszałka województwa związkowcy. Dziś w południe związkowcy zaprosili marszałka na spotkanie do szpitala. Chcą przekonać, że pomoc finansowa jest konieczna. Brak zainteresowania udziałm w spotkaniu jest równoznaczny z przystąpieniem do akcji protestacyjnej - grożą związki zawodowe. Pracownicy zapowiadają m.in. okupacje Urzędu Marszałkowskiego .
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę