Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 29 stycznia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kompetentna gmina - ranking podlaskich samorządów

Wiejska gmina Suwałki, Nowe Piekuty i Turośl - to zwycięzcy rankingu podlaskich samorządów "Kompetentna gmina". Organizatorzy rankingu - Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr, Urząd Marszałkowski i Uniwersytet w Białymstoku - postanowili zbadać, w których gminach poziom życia jest najwyższy, ile firm funkcjonuje na terenie samorządu, oraz czy dana gmina wyludnia się, czy też przybywa w niej mieszkańców.

Według laureata II miejsca - wójta gminy Nowe Piekuty, Marka Kaczyńskiego - kluczem do sukcesu było uporządkowanie sieci szkół i przeznaczenie zaoszczędzonych pieniędzy na inwestycje.

Według eksperta projektu, profesora Bogusława Plawgo - podlaskie samorządy odstają od średniej krajowej pod względem aktywności gospodarczej i przyrostu naturalnego.

W kolejnym etapie pomysłodawcy rankingu zbadają blisko 900 samorządów z Polski wschodniej i porównają je ze sobą. Pozwoli to na stwierdzenie, czy sukces poszczególnych samorządów to dzieło przypadku, czy też wynik realizowania konkretnej strategii rozwoju.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę