Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Sprawdź wynik sprawdzianu

Na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży uruchomiono Serwis dla szóstoklasistów (http://oke-lomza-sp.cp9.win.pl/). Dzięki niemu każdy uczeń, który 2 kwietnia tego roku rozwiązywał arkusz standardowy ma dostęp do szczegółowej informacji o swoich wynikach. Po wpisaniu indywidualnego kodu i hasła będzie mógł dowiedzieć się: ile punktów uzyskał za rozwiązanie zadań sprawdzających poszczególne obszary wymagań (czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji, wykorzystywanie wiedzy w praktyce), ile punktów uzyskał za rozwiązanie poszczególnych zadań zamkniętych i otwartych oraz jaka jest pozycja jego wyniku na tle wyników wszystkich szóstoklasistów rozwiązujących ten test w kraju.

Dziś w zakodowanym serwisie dostępnym tylko dla dyrektorów szkół zamieszona będzie także informacja o wynikach uzyskanych przez uczniów poszczególnych szkół (listy uczniów z wynikami oraz wyniki szczegółowe – liczba punktów uzyskanych za każde zadanie i czynność przez każdego ucznia).
Jak zapowiada Waldemar Kurpiewski, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, OKE przekaże dyrektorom szkół również program umożliwiający sporządzenie raportu o osiągnięciach uczniów całej szkoły i poszczególnych klas.
- Pragniemy pomóc w ten sposób dyrektorom szkół i nauczycielom w dokonaniu analizy wyników, niezbędnej w doskonaleniu procesu nauczania – podkreśla Kurpiewski.

Przypomnijmy, na terenie pięciu powiatów byłego województwa łomżyńskiego do kwietniowego sprawdzianu przystąpiło blisko cztery tysiące uczniów. Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) średni wynik uzyskany przez szóstoklasistów podczas tegorocznego ogólnopolskiego sprawdzianu to 22,6 punktów na 40 możliwych. (W ubiegłym roku średni wynik wyniósł 25,8 punktów.)

W województwie podlaskim najlepiej sprawdzian poszedł uczniom z Białegostoku. Tu średni wynik sprawdzianu wyniósł 25,4. W Łomży było nieco gorzej, ale i taki grubo powyżej średniej krajowej – czyli 25,2 punktów. W powiatach dawnego województwa łomżyńskiego wyniki przedstawiają się następująco: zambrowski 23,0, wysokomazowiecki 22,7 kolneński 22,0, grajewski 21,8 i łomżyński 20,9.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę