Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


PARADA SCHUMANA 9 maja 2009r.

Gorąco! Radośnie! Europejsko! W wydarzeniu udział wzięło blisko 10 tysięcy osób z całej Polski oraz obywatele innych krajów europejskich.

Gościem honorowym był Premier Tadeusz Mazowiecki, który, w podziękowaniu za zasługi dla procesu integracji z Unią Europejską otrzymał wielką flagę Polski z dedykacjami uczestników Parady. Pośród uczestników znaleźli się także m.in: Anna Radwan i Piotr Nowina-Konopka z Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Michał Nastula - Prezes Eureko w Polsce, wielu ministrów, eurodeputowanych i kandydatów w najbliższych wyborach. Trzon i siłę Parady stanowili jednak jej wierni bywalcy z Klubów Europejskich, organizacji pozarządowych, a także Warszawiacy, którzy tłumnie przybyli na Nowy Świat.

Parady Schumana, która wyruszyła w samo południe z Palcu Zamkowego i przeszła Traktem Królewskim. Królowały kolorowe stroje, twarze wymalowane w europejskie flagi, transparenty szkół i Szkolnych Klubów Europejskich.

Rytm Parady wybijały orkiestry, zespoły bębniarskie i cheerleaderki. Na przodzie uczestnicy Zlotu Szkolnych Klubów Europejskich nieśli prezent dla premiera Tadeusza Mazowieckiego - wielką flagę Polski o wymiarach 2x5 m z podpisami uczestników Parady.

Przygotowała

Magdalena Salamońska

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Aneta Wiktorzak
śr, 27 maja 2009 15:12
Data ostatniej edycji: cz, 02 kwietnia 2015 07:16:19

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę