Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Najpopularniejsze „drugie”

Drugie Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży, to jedyna szkoła w mieście, która jak do tej pory nie ma problemu z naborem. Choć podania można składać do końca tygodnia do dziś - jako szkołę pierwszego wyboru - wskazało ją 245 kończących gimnazja podczas gdy we wszystkich pierwszych klasach jest tylko 180 miejsc. Największe problemy z naborem mają szkoły Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży oraz publiczne: Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Zielonej.

Uczniowie kończący gimnazja na złożenie podania do szkół, w jednej z których chcieliby kontynuować edukację mają do piątku (29 maja) do godziny 15.00. W Łomży wszystko obywa się przy pomocy specjalnego internetowego systemu obsługi rekrutacji. Dzięki niemu od razu widać, która szkoła jest popularniejsza, a gdzie są jeszcze wolne miejsca...
Na dziś o nabór nie muszą martwić się tylko w trzech pierwszych liceach. W „dwójce” jest więcej chętnych niż miejsc. W „jedynce” i „trójce” we wszystkich klasach brakuje jeszcze tylko odpowiednio 10 i 14 uczniów.
Ogromną popularnością wśród gimnazjalistów cieszy się także klasa o profilu policyjnym w IV Liceum Ogólnokształcące działającym w ramach Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 przy ul. Zielonej. Na 45 miejsca dziś jest już 60 chętnych. Jeszcze większa różnica w liczbie chętnych w stosunku do „pojemności” klasy występuje w klasie 1A - o rozszerzonym programie nauczania języka angielskiego i wiedzy o społeczeństwie - w VI Liceum Ogólnokształcącym
Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6  przy ul. Kopernika. Tu na 35 miejsc jest 65 kandydatów.
W pozostałych łomżyńskich szkołach – za wyjątkiem kilku poszczególnych klas – są jeszcze wolne miejsca – w niektórych nawet bardzo dużo. Najgorsza sytuacja rysuje się - po za szkołami Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży – w Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie (dawna „drzewna”) gdzie na blisko 130 miejsc tylko niespełna 40 uczniów wskazało jej klasy jako „pierwszego wyboru” oraz w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Zielonej. Ru we wszystkich klasach zdolnych przyjąć ok. 300 uczniów jest jeszcze dużo ponad 100 wolnych miejsc.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę