Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Muzeum będzie jak nowe...

Główne zdjęcie
Widok od strony ul. Giełczyńskiej

Jeżeli wszystko się uda jesienią przyszłego roku Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży będzie mogło zaprosić łomżan i gości do nowej (pozyskanej przed trzema laty) siedziby. Wówczas zakończy się remont blisko 100-letniego, zabytkowego, budynku dawnej szkoły na rogu ulic Dwornej i Giełczyńskiej. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wykonawcę remontu i rozbudowy siedziby Muzeum. Wartość całego zadania jest szacowana na ponad 5 mln zł, przy czym blisko 4 mln zł będzie pochodziło z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Widok od strony ul. Dwornej
Widok od strony ul. Dwornej

W ramach prace remontowych budynek zyska nie tylko nowy dach i odnowione elewacje, ale przede wszystkim zostanie przygotowany do prezentacji zgromadzonych „skarbów”. Wyremontowane i dostosowane do potrzeb muzeum zostaną sale wystawiennicze, w których pojawi się nie tylko nowy parkiet, czy instalacje elektryczne i przeciwpożarowe, ale także odpowiednia dla cennych zbiorów choćby bursztynu klimatyzacja i wentylacja.
W ramach prac przy głównym budynku zostanie także nadbudowany dachu dwuspadowego nad dawną salą gimnastyczną dzięki czemu powstanie nowa sala, od strony muzealnego dziedzińca przeszklony szyb windowy umożliwiający dostanie się do pomieszczeń muzealnych także osobom niepełnosprawnym ruchowo .
Poza tym wyremontowany ma być znajdujących się obok budynek gospodarczy i stylowe ogrodzenie całego muzealnego kompleksu.
Potencjalni wykonawcy na składanie swoich ofert mają czas od 12 czerwca. „Autor” najtańszej z nich (bo decydująca będzie cena) na wykonanie wszystkich prac będzie miał 14 miesięcy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę