Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Piorun powalił drzewo

Front przechodzący nad środkową Europą, związany z licznymi niżami znad północnej i zachodniej części kontynentu przyniósł nam opady deszczu, a miejscami nawet burze. Zdaniem meteorologów taka pogoda utrzyma się dziś i jutro. Tymczasem jak informują strażacy nocą piorun powalił na drogę drzewo przy wjeździe do Piątnicy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Strażaków z Łomży o powalonym na drogę drzewie powiadomili po godzinie 4.00 policjanci. Drzewo przewróciło się na drogę prowadząca od mostu majora Hubala (nowy most przy plaży miejskiej) do Piątnicy, tuż przed tą miejscowością. Na szczęście w momencie gdy piorun uderzył w drzewo i to przewróciło się na jezdnie nikt tędy nie jechał.

Meteorolodzy przypominają, że podczas burz tego typu zdarzenia nie są czymś nadzwyczajnym. Zalecane jest unikanie przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi. Burzom za zwyczaj towarzyszą silne porywy wiatru dlatego należałoby przestawić samochody spod drzew i uprzątnąć wszystkie rzeczy leżących luzem na balkonach lub przed domem, które mogłyby zostać porwane przez nagłe i silne podmuchy wiatru.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku
Dzień: zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze Temperatura maksymalna: 19 do 21 °C Wiatr: słaby i umiarkowany podczas burz dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni i zachodni. Noc: zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna: 7 do 9 °C Wiatr: słaby i umiarkowany zachodni i północno-zachodni.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę