Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Prawo jazdy dla niepełnosprawnych

Zdobycie uprawnień do prowadzenia pojazdów dla osób niepełnosprawnych ruchowo często staje się pierwszym krokiem w kierunku prawdziwego usamodzielnienia się. Mogąc dojechać do uczelni czy pracy otwierają się przed nimi nowe możliwości rozwoju. Niestety często przeszkodą są pieniądze na prawo jazdy... Teraz przynajmniej tę barierę można pokonać. Do 5 czerwca 2009 roku osoby niepełnosprawne mogą składać wnioski o dofinansowanie do kosztów kursu prawa jazdy kategorii „B”.

Dotację na wyrobienie uprawnień do prowadzenia samochodów niepełnosprawni ruchowo mogą otrzymać w ramach programu PEGAZ 2003. W skład kosztów można zaliczyć  koszt kursu i egzaminów na prawo jazdy oraz w przypadku kursu zorganizowanego poza miejscowością zamieszkania również koszty: zakwaterowania, wyżywienia w trakcie trwania kursu, dojazdów. Program skierowany jest do pełnoletnich osób niepełnosprawnych uczących się albo zarejestrowanych w urzędzie pracy, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym ze względu na dysfunkcję narządu ruchu.
Jak podkreśla Bogusław Bacharz z łomżyńskiego biura Ośrodka Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w tym roku maksymalnie można uzyskać 2.871,00 zł na dofinansowanie do kosztów kursu prawa jazdy i egzaminów oraz 1.595,00 zł na dofinansowanie do kosztów zakwaterowania, wyżywienia i dojazdu na kurs. Do uzyskanego dofinansowania niezbędne będzie wniesienie udziału własnego w kwocie nie mniejszej niż 15% ceny brutto usługi.
Szczegółowe informacje o programie można uzyskać w biurze Ośrodka Informacji dla Osób Niepełnosprawnych mieszczącym się w budynku Caritas Diecezji Łomżyńskiej, przy ul. Rybaki 1  tel. 086 215 39 39.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę