Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Sprawa nielegalnej fabryki papierosów w Łomży

"Nie ma podstaw do skierowania wniosku o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciwko prokuratorowi rejonowemu w Łomży" - tak uznał dziś rzecznik dycyplinarny Prokuratora Apelacyjnego w Białymstoku. Przypomnijmy, że chodzi o sprawę fabryki nielegalnych papierosów, którą w maju zlikwidowali funkcjonariusze CBŚ. Nielegalna fabryka znajdowała się na prywatnej działce prokuratora. Od dawna jednak teren dzierżawił od prokuratora Jacka Cholewickiego jego teść, który założył w tym miejscu swoją spółkę. W postępowaniu prokuratora Jacka Cholewickiego nie znaleziono niczego, co mogłoby przynieść ujmę zawodowi prokuratorskiemu - poinformował rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku Janusz Kordulski.


Centralne Biuro Śledcze zlikwidowało fabrykę w połowie maja. Policjanci znaleźli tam specjalistyczne maszyny, półtorej tony tytoniu i ponad 300 tysięcy gotowych paczek papierosów. Fabryka działała od września ub.r., produkowała dziennie nawet 20 tys. paczek, towar "eksportowano" do Europy Zachodniej. Aresztowano 9 osób - Polkaów, Ormian i Łotyszy, min. dwóch znanych łomżyńskich biznesmenów oraz teścia prokuratora. Ten ostatni po kilku tygodniach został zwolniony ze względu na stan zdrowia. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Sprawę fabryki nielegalnych papierosów prowadzi Prokuratura Okręgowa w Radomiu, która nie wyklucza kolejnych aresztowań.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę