Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Samorządy mają kłopot z wydawaniem euro

Gazeta Wyborcza alarmuje, że samorządy wojewódzkie mają kłopot z wydawaniem unijnych euro z Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO). Do końca roku planowało wydanie 6,6 mld zł. Niestety, według najnowszych danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, które dostała gazeta, do 3 maja z funduszy regionalnych wydano 390 mln zł. To ledwie 6 proc. rocznego planu. Wśród maruderów gazeta wymienia także województwo podlaskie, które do 3 maja miało wydać raptem 10 mln zł z 326 mln zł zaplanowanych na ten rok.

Gazeta Wyborcza zauważa, że jeśli chodzi o tempo wydawania pieniędzy z RPO, peleton województw podzielił się na trzy grupy. Liderami są: opolskie, lubelskie, śląskie, małopolskie i kujawsko-pomorskie. Pierwsze z nich zdołało już wydać 38 proc. pieniędzy, jakie zaplanowało na ten rok. Potem cztery kolejne województwa (mazowieckie, pomorskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie), które wydały od 5 do 9 proc. Stawkę zamykają maruderzy: zachodniopomorskie, wielkopolskie, podkarpackie, podlaskie, lubuskie, łódzkie i dolnośląskie. Podlaskie wydało 3 proc.

Gazeta podkreśla, że pieniądze unijne w ramach RPO możemy wydawać do 2015 r., więc dziś jeszcze nic nam Unia nie zabierze, ale jak zauważa dziennik - sytuacja jest niepokojąca.

zobacz: Gazeta Wyborcza - Jak regiony sobie radzą i nie radzą z unijnymi funduszami

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę