Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Oszustki znowu okradły staruszków

Dwoje osiemdziesięciolatków ze Starej Łomży padło ofiarą oszustek. Wczoraj przed południem do ich domu zapukały dwie kobiety podające się za pracownice ZUS i KRUS. Rzekomo miały pomóc im w pozyskaniu jednorazowego, ale wysokiego zasiłku z funduszy unijnych. Do tego potrzebne im były numery banknotów stuzłotowych znajdujących się w domu. Po ich wyjściu okazało się, że staruszkom zginęło 1000 zł.

Jak relacjonuje Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy łomżyńskiej policji, dwie kobiety w wieku około 30-40 lat, zapukały do drzwi domu w Starej Łomży w którym mieszkało rodzeństwo osiemdziesięcioparolatków. Kobiety podając się za pracownice ZUS i KRUS weszły do mieszkania po czym zażądały okazania banknotów stuzłotowych, aby  - jak tłumaczyły – spisać z nich numery. Miało to być niezbędne do wypełnienia wniosku o dodatkowy zasiłek z pieniędzy unijnych. Kobiety numery spisały, po czym banknoty oddały. Dopiero o ich wyjściu staruszkowie zorientowali się, że w międzyczasie z szafy, w której chowali oszczędności, zginęło 1000 zł. Teraz oszustek poszukuje policja.
Policjanci przypominają, że tego typu sposób okradania starszych osób jest dość popularny i  apelują do nich o ograniczone zaufanie w stosunku do osób nieznajomych, szczególnie jeśli one oferują „łatwe” pieniądze lub „okazyjne” produkty.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę