Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Pszczoły „zaatakowały” w Mątwicy

Skończyły się wyjazdy do płonących traw, a zaczynają „polowania” na owady. Strażacy z regionu coraz częściej informują o otrzymywanych wezwaniach „na pomoc” przed tysiącami „atakujących” owadów. Za zwyczaj chodzi o przemieszczające się roje pszczół, choć czasami są to także osy. Wczoraj po południu taki pszczeli rój „zaatakował” jedno z gospodarstw w Mątwicy.

Jak informuje dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Łomży w zgłoszeniu była mowa o tysiącach jeśli nie milionach latających owadów, które opanowały całe gospodarstw. Gdy jednak strażacy dotarli na miejsce okazało się, że pszczeli rój już osiadł na jednym ze znajdujących się w pobliżu domu iglaków. Zebranie go nie zajęło wprawiony w tego typu interwencjach strażakom dużo czasu.  Cała akcja – od wyjazdu jednostki do jej powrotu do bazy – zajęła niespełna godzinę. Pszczoły – jak informuje dyżurny trafiły do zaprzyjaźnionego pszczelarza, który dobrze wie jak zrobić, aby zamiast straszyć mieszkańców owady intensywnie pracowały przy zbiorze nektaru i wytwarzały miód.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę