Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Egzaminy na kartę motorowerową

Kilkunastolatkowie, którzy w wakacje chcieliby jeździć skuterami, a jeszcze nie mają odpowiednich uprawnień aby prowadzić takie pojazdy, mają jeszcze dwie szanse aby je sobie wyrobić. Pierwsza okazja ku temu będzie już w niedzielę. Egzaminy na kartę motorowerową organizują wspólnie Komenda Miejska Policji z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łomży.

Alby legalnie jeździć skuterem trzeba mieć co najmniej 13 lat i specjalną kartę motorowerową. Egzamin na nią składa się z dwóch etapów. Pierwszy to sprawdzenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, drugi to umiejętność jazdy. Aby jednak przystąpić do etapu drugiego trzeba najpierw zaliczyć test – czyli poprawnie odpowiedzieć na minimum 11 z 14 pytań. I tu zazwyczaj zaczynają się schody. W kwietniu z 86 nastolatków, którzy w łomżyńskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przystąpiło do egzaminu na kartę motorowerową tę część przeszło pomyślnie tylko 16 osób. Zarówno policjanci jak i egzaminatorzy WORD, gdzie odbywał się będzie egzamin, mają nadzieję, ze tym razem z wiedzą przyszłych kierowców będzie lepiej.
Dodajmy tylko, że niedzielny egzaminu będzie trwał w godzinach od 8.00 do 13.00 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ulicy Zjazd w Łomży. Jeżeli komuś znowu się nie powiedzie, lub nie zdąży się przygotować, szansę na uzyskanie karty motorowerowej będzie miał jeszcze 7 czerwca.
Ważne jest aby osoba ubiegająca się o zdobycie uprawnień zabrała ze sobą na egzamin legitymację szkolną lub inny dokument stwierdzający tożsamość, długopis i arkusz zaliczenia ucznia ubiegającego się o kartę motorowerową.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę