Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Niewielu chętnych na „tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” na wsi

Zaledwie 34 wnioski wpłynęły do Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy na „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” na wsiach i w małych miasteczkach. Z tego działania można otrzymać od 100 tys. zł do nawet 300 tys. zł - jeśli ekonomiczny plan operacji przewiduje utworzenie co najmniej 5 nowych miejsc pracy.

W województwie podlaskim do podziału jest nieco ponad 42 mln zł, ale najwyraźniej pieniędzy zostanie. Choć wnioski przyjmowane są jeszcze tylko do poniedziałku, te które dotychczas złożono wyczerpują zaledwie 12 proc. należnej nam kwoty. Mimo wszystko okazuje się że podlaskie prowadzi w „zainteresowaniu” tymi środkami. W innych  częściach kraju jest jeszcze słabiej. Na dużo większym Mazowszu wniosków jest tylko 35, a ich łączną wartość stanowi tylko 4,26% limitu (152 mln zł).
ARiMR już zapowiada, że jeśli w którymś z województw zebrane wnioski nie wyczerpią tzw. koperty regionalnej odbędzie się kolejny nabór wniosków.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę