Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

WKU czeka na nowego komendanta

Główne zdjęcie
Podpułkownik magister inżynier Janusz Teterycz

Po 30 latach służby w Wojsku Polskim na własną prośbę odszedł z dotychczas wykonywanego zawodu podpułkownik magister inżynier Janusz Teterycz, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży. Przekazał obowiązki kierowania WKU Łomża swemu zastępcy majorowi Piotr Chełmickiemu. Na razie nie wiadomo, kto zostanie następcą ustępującego komendanta.

Podpułkownik mgr inż. Janusz Teterycz ma lat 50, pochodzi z Tomaszowa Lubelskiego i jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Po studiach przez 10 lat pracował z młodzieżą jako wykładowca Technicznej Szkoły Wojsk Lotniczych w Zamościu. Od 1995 roku był szefem wydziału poboru w WKU Białystok, a od 1 stycznia 2008 r. został komendantem WKU w Łomży. Odchodzący komendant nie zamierza przechodzić na emeryturę, jednak plany na przyszłość trzyma w tajemnicy, „żeby nie zapeszyć”. Lubi majsterkować „w większym zakresie” i chociaż poradzi sobie z niemal każdą pracą budowlaną czy naprawą, przez skromność nie chce mówić o sobie, że jest „złotą rączką”. Lubiany przez współpracowników za skromność i ogładę, zastanawia się, czy nie powrócić do nauk ścisłych. Żonaty, ma syna kończącego studia informatyczne i córkę na drugim roku architektury.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę