Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Dodatkowa kasa na aktywizację bezrobotnych

Ponad 6,7 mln zł otrzyma Powiatowy Urząd Pracy w Łomży z tegorocznej rezerwy Funduszu Pracy. Z Ministra Pracy i Polityki Społecznej dotarło do starostwa powiatowego w Łomży potwierdzenie przyznania tych środków. Jak podaje starosta łomżyński Krzysztof Kozicki dzięki dodatkowym pieniądzom kwota środków na zwalczanie bezrobocia z Funduszu Pracy jest wyższa o niemal 3,4 mln zł niż w ubiegłym roku.

Łączna kwota środków Funduszu Pracy na realizację w bieżącym roku zadań na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej wynosi 13 mln 882 tys 100 zł.  Środki te przeznaczone są m.in. na bezpłatne dotacje dla bezrobotnych rozpoczynających działalność gospodarczą, finansowanie refundacji dla przedsiębiorców tworzących nowe stanowiska pracy, finansowanie zadań związanych z zatrudnianiem bezrobotnych przy pracach publicznych i robotach interwencyjnych, szkolenia bezrobotnych, stypendia a także finansowanie prac społecznie użytecznych.

Starosta Kozicki przypomina, że dzięki wsparciu z funduszu pracy i środkami Europejskiego Funduszu Społecznego w 2008 roku aktywizacją zawodową objęto 2.096 bezrobotnych. Dzięki dodatkowym środkom w tym roku uda się zaktywizować znacznie więcej osób.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę