Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Łomża zyskała dwóch infułatów

Ks Jan Sołowianiuk – wikariusz biskupi i ks Henryk Jankowski dziekan i proboszcz parafii pw. św. Brunona z Kwerfurtu w Łomży zostali nominowani przez Ojca Świętego Benedykta XVI na Protonotariuszy Apostolskich czyli infułatów. Nominacje papieskie wręczył wczoraj wieczorem biskup łomżyński Stanisław Stefanek.

Poza podniesieniem dwóch księży łomżyńskich do godności infułata Ojciec Święty ustanowił ks. Ryszarda Napiórkowskiego – ekonoma diecezjalnego - Prałatem Honorowym Jego Świątobliwości, a księży Stanisława Dziekońskiego (Dziekan Wydziału Teologicznego UKSW w Warszawie), Ryszarda Niwińskiego (dziekan i proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem) i Mariana Olszewskiego (proboszcz parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie) Kapelanami Jego Świątobliwości.  

Warto dodać, że przed nadaniem godności infułata księżom Sołowianiukowi i Jankowskiemu w Diecezji Łomżyńskiej był jeden infułat - ks. Zygmunt Żukowski – dziekan i proboszcz parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę