Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Niewiele z naszych rodzin chce na swoje...

Od początku roku do końca kwietnia udzielono łącznie blisko 6,5 tysiąca kredytów w ramach rządowego programu „Rodzina na swoim”. Jak się okazuje program ten najmniejszym zainteresowaniem cieszy się w województwie podlaskim. W ciągu czterech miesięcy udzielono tu zaledwie 95 kredytów, których odsetki w połowie mają być pokrywane z budżetu państwa.

Program „Rodzina na Swoim” adresowany jest do małżeństw lub osób samotnie wychowujących dziecko. Uprawnione osoby, posiadające zdolność kredytową, mogą zaciągnąć kredyt hipoteczny w jednym z banków komercyjnych. Zgodnie z założeniami Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków budżetowych przekazuje dopłaty do oprocentowania kredytów mieszkaniowych - 50 proc. odsetek w ciągu pierwszych 8 lat kredytowania. Kredytobiorca nie może być właścicielem innej nieruchomości. Limit na metraż kupowanego mieszkania wynosi 75m2, domu - 140. Dopłaty państwa ograniczone są odpowiednio do 50 i 70m2.

Jak podaje „Parkiet” z danych BGK wynika, że najwięcej kredytów w ramach programu "Rodzina na swoim" udzielono w województwach: śląskim (669), wielkopolskim (432) i mazowieckim (428). Najmniej chętnych na kredyt było w województwie podlaskim (95), opolskim (111) i świętokrzyskim (120).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę