Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Coraz mniej ofert pracy....

Przez cały kwiecień do łomżyńskiego urzędu pracy zgłoszono tylko 87 ofert pracy. To najmniejsza liczba ofert zgłoszona w urzędzie w tym roku. Było ich o blisko połowę mniej niż w marcu i aż o 2/3 mniej niż w kwietniu ubiegłego roku. Przez cały ubiegły miesiąc do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży zgłosiło się 512 bezrobotnych. W tym samym okresie wyrejestrowano 633 osoby, z których ponad połowa podjęła pracę.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w łomżyńskim PUP w końcu kwietnia 2009 roku wyniosła 4850 osób (w tym 2522 kobiety) i była wyższa od liczby bezrobotnych zarejestrowanych na koniec kwietnia 2008 roku o 207 osób (liczba kobiet zmalała o 143 osoby), tj. o 4,5%.
- To pierwszy od dwóch lat przypadek, gdy bezrobocie w skali rocznej w Łomży wzrasta – podkreśla Mieczysław Bieniek dyrektor PUP Łomża. 

Wśród rejestrujących się w kwietniu 17 osób pracowało za granicą, w tym w Islandii – 9 (8 otrzymuje zasiłek transferowy), Anglii – 5, Włoszech – 1, Irlandii – 1 i Norwegii - 1. Przez pierwsze trzy miesiące roku takich powracających bezrobotnych było 65.

Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 64,0% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 3106. Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec kwietnia 2009 roku wyniosła 11,5 %, przy czym dla miasta Łomży wyniosła 13,5%, a powiatu 9,1 %.

W kwietniu zmniejszyła się o 87 osób liczba bezrobotnych posiadających prawo do zasiłku. W tej chwili z 4850 bezrobotnych może go pobierać 779 osób (w tym 303 kobiety).

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę