Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Rolnicy się nie spieszą..., a urzędnicy coraz bardziej niecierpliwą

W przyszły piątek - 15 maja - upływa podstawowy termin przyjmowania przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosków o przyznanie tzw. płatności do gruntów. Na złożenie wniosków w tym terminie nie pozostało wiele czasu, a rolnicy niestety nie spieszą się z ich składaniem. Jak informuje Agencja do wtorku jej Biura Powiatowe przyjęły mniej niż 50% spodziewanej liczby wszystkich wniosków. Tylko w województwie podlaskim na początku tygodnia brakowało jeszcze wniosków od około 40 tysięcy rolników.

Aby uniknąć kolejek w ostatnim okresie przyjmowania wniosków prezes Agencji podjął decyzje, że  Biura Powiatowe ARiMR  będą czynne również w najbliższą sobotę 9 maja w godzinach od 8.00 do 22.00  i w niedzielę 10 maja w godzinach od 8.00 do 16.00. Przez cały przyszły tydzień – od poniedziałku do piątku – wydłużono czas pracy wszystkich biur. Będą one przyjmowały wnioski od rolników w godzinach od 8.00 do 22.00.

ARiMR prosi też o staranne wypełnianie wniosków i przejrzenie ich przed złożeniem w Biurach Agencji ponieważ pracownicy ARiMR, którzy na bieżąco przeglądają przyjmowane dokumenty alarmują, że w wielu z nich znajdują się błędy. Dotyczą one głównie załączników graficznych, gdzie najczęściej brak jest podpisu rolnika oraz nie ma wyrysowanych i oznaczonych działek rolnych. Zdarza się również, że podpisu rolnika brakuje na samym składanym wniosku. Bardzo częstym błędem jest też to, że przy zmianie powierzchni działek rolnych, niezmieniona pozostaje ogólna powierzchni działek ewidencyjnych. Trzeba także pamiętać, że każda odręczna adnotacja w składanych dokumentach, np. skreślenie, musi zostać opatrzona postawioną obok datą oraz podpisem wnioskodawcy.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę