Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

14 firm chce budować obwodnicę Zambrowa

Główne zdjęcie
Planowana obwodnica Zambrowa

Właśnie tyle ofert wpłynęło do białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na ogłoszony pod koniec marca przetarg. Jak podkreśla Rafał Malinowski, rzecznik prasowych oddziału GDDKiA w Białymstoku, wśród złożonych są oferty firm polskich i zagranicznych – m.in. z Hiszpanii i Litwy, a także międzynarodowych konsorcjów. To kto będzie budował obwodnicę ma być wiadomym dopiero na przełomie sierpnia i września, a sama budowa ma ruszyć pod koniec trzeciego kwartału tego roku.

Budowa obwodnicy Zambrowa i pobliskiego Wiśniewa ma potrwać 22 miesiące - z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia, do 15 marca. Obwodnica będzie miała nieco ponad 11 km długości. Droga ominie od północy Zambrów i od południa Wiśniewo. Obwodnica wybudowana zostanie w standardzie dwóch jezdni po dwa pasy ruchu każda, z pasem dzielącym i pasami awaryjnymi oraz nośnością 115 kN/oś. Zaprojektowane są na niej dwa bezkolizyjne skrzyżowania, i aż 15 mostów i wiaduktów. W trakcie budowy obwodnicy wyburzonych ma być 14 budynków mieszkalnych i 21 gospodarczych.

W ramach budowy obwodnicy Zambrowa ma być przebudowana (przełożona) na odcinku blisko 5 km - także droga krajowa nr 63 Zambrów - Łomża, łącząca się z planowaną drogą ekspresową.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę