Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Spłonęło gospodarstwo w Olszewie

Osiem jednostek straży pożarnej walczyło nocą z pożarem we wsi Olszewo pod Śniadowem. Paliły się trzy budynki – murowano-drewniana stodoła, murowana obora i drewniany budynek gospodarczy. Istnieje podejrzenie, że opuszczone gospodarstwo zostało podpalone. Wskazywać na to może pożar pobliskiego stogu słomy, który zapalił się dwie godziny wcześniej.

Pożar gospodarstwa zgłoszono o godzinie 20.45. Raptem dwie godziny wcześniej strażacy gasili znajdujący się pod drugiej stronie drogi stóg słomy.  Ten pierwszy pożar określono jako mały, drugi został zaliczony do dużych. Z ogniem walczyło 38 strażaków z ośmiu jednostek ochotniczych i zawodowych straży pożarnej. Jak mówi dyżurny KM PSP w Łomży duże siły skierowano do akcji, bo płomienie ognia zagrażały pobliskim zabudowaniom – m.in. dużej murowanej stodole wypełnionej sprzętem rolniczym, a także znajdującemu się tuż obok lasowi.
W płonących budynkach nie było ani płodów rolnych, ani żywego inwentarza. Strażacy podają, że płomienie ognia objęły zabudowania o łącznej powierzchni ok. 400 m2. Straty wstępnie oszacowano na około 40 tys. zł, ale wartość uratowanego mienia jest ponad dziesięciokrotnie większa.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę