Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

„Wolność trzeba szanować, pielęgnować i pieścić...”

Wojsko, poczty sztandarowe, przedstawiciele władz, mieszkańcy Łomży zebrali przed południem na Placu Jana Pawła II by w 218 rocznicę uchwalenia oddać hołd twórcom Konstytucji 3 Maja. - 3 Maja to dzień chwały i tożsamości narodowej – mówił do zebranych prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Po złożeniu kwiatów przed pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty, w obecności orkiestry dętej przemaszerowano do Katedry, gdzie mszy świętej koncelebrowanej w intencji Ojczyzny przewodniczył biskup senior Tadeusz Zawistowski.

We wstępie do mszy świętej bp. Tadeusz Zawistowski podkreślał, że łomżyńska Katedra ma 500 lat. Mówił, że w tym czasie Polska była potęgą europejską – początek XVI w. i pytał retorycznie jak to się stało, że ta potęga została złamana nie tylko przez to, że przegrała jakąś bitwę, ale dała się wymazać z mapy Europy.
- Mamy oddać hołd tym Polakom, którzy dostrzegli przyczyny upadku Rzeczypospolitej i pragnęli Jej naprawy. Ustanowili nowe prawa - zwane Konstytucją 3 Maja. Z historii wiemy, że było to za późno. Dziś naszym obowiązkiem jest oddać im hołd i prosić Boga za Ojczyznę – mówił biskup.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę