Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Wywieśmy flagi

Dziś, 2 maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to ustanowił Sejm w 2004 roku. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o polskich symbolach narodowych, które wyrażają naszą tożsamość narodową. Prezydent Łomży, Starosta Łomżyński i Wojewoda Podlaski apelują do mieszkańców do wywieszanie flagi narodowej w dniach 2 i 3 maja. - Wywieszając biało-czerwoną flagę dajmy wyraz uczuciom patriotycznych – podkreśla wojewoda Maciej Żywno. - Nie obawiajmy się manifestowania swojej polskości, swojego związku z orłem oraz z bielą i czerwienią na sztandarach – dodaje prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.

Prezydent Brzeziński przypomina, że 2 maja nie jest datą przypadkową:
- 2 maja 1945 roku zdobywający Berlin żołnierze 1. Dywizji Kościuszkowskiej zatknęli biało-czerwony sztandar na kolumnie zwycięstwa w Berlinie, zaś drugim powodem był fakt, iż w czasach PRL-u, 2 maja nakazywano zdejmowanie flag narodowych tak, aby nie pozostawały w czasie nie uznawanego przez komunistyczne władze święta Konstytucji 3 Maja.
Apeluję do wszystkich mieszkańców naszego miasta o wywieszenie tego dnia flagi narodowej na swoich domach, balkonach czy w oknach i pozostawienia jej także dnia następnego, kiedy to będziemy obchodzić w całym kraju święto uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Eksponowanie flagi – dobre obyczaje:
Na fladze nie wolno umieszczać ani przyczepiać do niej żadnego znaku, litery, słowa, liczby czy jakiegokolwiek rysunku;
Flaga powinna być tak umieszczona, aby nie dotykała podłoża, podłogi lub nie była zamoczona w wodzie;
Flaga powinna być zabezpieczona przed zniszczeniem, zerwaniem lub upadkiem na ziemię;
Jeżeli flaga RP jest umieszczona na pojeździe, powinna być umieszczona po jego prawej stronie;


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę