Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Majówkowe imprezy prawie dla każdego

Wprawdzie majowy weekend w Łomży nie będzie obfitował w wydarzenia kulturalne, sportowe czy rekreacyjne, ale organizatorzy życia łomżyńskiej społeczności zaplanowali, chociaż skromnie, prawie dla każdego coś miłego. Mimo, że majówka zaczyna się w piątek tego dnia będzie można nawet grillować, bo biskup łomżyński ks. Stanisław Stefanek TChr udzielił dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji. - Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności – napisał biskup w dekrecie.


1 maja
Święto Pracy / 5 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej
Działacze łomżyńskiej lewicy w południe mają złożyć kwiaty pod popiersiem prof. Bohdana Winiarskiego (ul. Dworna) sędziego i przewodniczącego Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze.  (W latach 1928-1935 pełnił mandat poselski z ramienia Stronnictwa Narodowego.)

2 maja
Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, ustanowione przez  Sejm w 2004 r.
W Łomży w sobotę, 2 maja o godz. 9 zaplanowano uroczyste podniesienie  Flagi RP przed pomnikiem poświęconym Żołnierzom 33 Pułku Piechoty, znajdującym się przy al. Legionów 133 (na rogu ul. Piłsudskiego). Następnie krótki montaż słowno-muzyczny przedstawi Teatrzyk Żywego Słowa Logos, po czym wszyscy chętni będą mogli zwiedzić salę tradycji jednostki wojskowej.

W sobotę o godz. 13 na stadionie miejskim przy ul. Zjazd drużyna piłkarska Łomżyńskiego Klubu Sportowego rozegra mecz z Kolejarzem Stróże.

3 maja
Uroczystości 218. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Uroczystości rozpoczną się odprawą pocztów sztandarowych o godz. 9. 15 przy pomniku Żołnierzy 33 Pułku Piechoty na placu Jana Pawła II. Następnie o godz. 10 w Katedrze Łomżyńskiej rozpocznie się uroczysta msza święta w intencji naszej Ojczyzny.

Od godziny 10 - Majowe Zawody Strzelectwa Sportowego na terenie „STRZELNICY – FORTY’ w Piątnicy. W trakcie imprezy możliwość zwiedzania muzeum militariów, strzelanie z karabinka paintball i wiele innych atrakcji

Na Muzyczną Majówkę zaprasza w niedzielę o godz. 15 na Stary Rynek w Łomży Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych. Wystąpią, m.in., Łomżyńska Orkiestra Dęta, Kapela Kurpiowska Maki i młodzi wokaliści Studia Piosenki PopArt.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę