Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Lasy w niebezpieczeństwie

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje we wszystkich nadleśnictwach regionu. W lasach bardzo sucho. Wczoraj po południu w punkcie pomiaru w Baczach Mokrych w Nadleśnictwie Łomża wilgotność ściółki leśnej wynosiła tylko 7.62%. Od dawna nie było nawet małego deszczu i niestety prognozy meteorologiczne na najbliższe dni też nie przewidują opadów. Tymczasem zbliża się majowy weekend czyli czas tradycyjny wypadów poza miasto ...palenia ognisk i grillowania.

Każdej doby strażacy w regionie gaszą po kilkadziesiąt mniejszych pożarów terenów leśnych i nieużytków. Wczoraj strażacy z Łomży gasili pożar w lesie pod Wyżykami. Spaliła się „tylko” ściółka leśna na powierzchni około pół hektara.

Strażacy i leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu w lasach. Anna Malinowska rzecznik prasowy Lasów Państwowych przypomina, że w lesie, jak również w odległości 100 m od niego, nie wolno używać otwartego ognia, nie powinno się palić tytoniu, i nie rzucać niedopałków papierosów. Niedozwolone jest również grillowanie, rozpalanie ogniska, wypalanie traw.
Tylko w tym roku w polskich lasach wybuchło już 938 pożarów, na powierzchni 322 ha. Lasy szczególnie ucierpiały ostatniego weekendu, i leśnicy obawiają się, że ten najbliższy może być jeszcze gorszy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę