Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Chcą jeździć skuterami, a przepisów nie znają...

Chcą jeździć na skuterach, ale nie mają pojęcia o przepisach ruchu drogowego... Z 86 nastolatków, którzy w sobotę w łomżyńskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przystąpiło do egzaminu na kartę motorowerową zdało go tylko 16. Cała reszta poległa na części teoretycznej, czyli na teście ze znajomości przepisów ruchu drogowego.

Skutery stają się coraz popularniejsze wśród nastolatków. Wraz ze wzrostem temperatury na ulicach także Łomży jest ich coraz więcej. Zgodnie z prawem, alby jeździć skuterem trzeba mieć co najmniej 13 lat i specjalną kartę motorowerową. Egzaminy na nie organizują w Łomży wspólnie Komenda Miejska Policji i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży. Niestety, o ile chęci od zdobycia takiego dokumentu są powszechne, to znajomość przepisów ruchu drogowego jak się okazuje jest  niewielka. W sobotę, do po raz pierwszy organizowanego w tym roku w Łomży egzaminu na kartę motorowerową przystąpiło aż 86 chętnych. Przez pierwszą jego część – test wiedzy – przeszło tylko 16 osób. 
- Aby zdać tą część egzaminu trzeba poprawnie odpowiedzieć na 11 z 14 pytań. Często było jednak tak, że przystępujący do egzaminu mieli tylko 3 poprawne odpowiedzi, a 11 błędnych - mówi Mirosław Korsan, kierownik wydziału szkoleń i BRD WORD w Łomży. - To jednoznacznie wskazuje, że ci młodzi ludzie, którzy chcieli wyjechać na drogi miasta skuterami nie mają pojęcia o tym jak się tam zachowywać – dodaje.
Mirosław Korsan apeluje przede wszystkim do rodziców tych dzieci, aby więcej uwagi poświęcili swoim pociechom i bardziej przyłożyli się do sprawdzenia ich wiedzy z przepisów ruchu drogowego nim kupią im pierwszy motor – nawet jeśli to tylko skuter.
- Bo jeśli kilkunastolatek nie mający pojęcia o zasadach ruchu drogowego wyjedzie skuterem na ulicę może być prawdziwa tragedia -  ostrzega Korsan.

Dodajmy, że kolejne egzaminy na „prawo jazdy na skuter” odbędą się w łomżyńskim WORD-zie  17 mają i 7 czerwca.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę