Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Nowoczesna dojarnia w Kalinowie

W podłomżyńskim Kalinowie, w gospodarstwie Elżbiety i Krzysztofa Banachów, oddano do użytku najnowocześniejszą w regionie, i jedną z najnowocześniejszych na świecie, karuzelę udojową krów. - To trzecia na świecie karuzela z nowym programem - mówi z dumą Krzysztof Banach. Dzięki tej inwestycji 150 krów jest dojonych w ciągu zaledwie 70 minut.

Zamontowana w Kalinowie karuzela udojowa AutoRotor PerFormer może jednocześnie obsługiwać aż 28 krów. Cały proces dojenia jest wygodny, czysty i skomputeryzowany. Na ekranie komputerowym jest pokazywany i kontrolowany cały przebieg doju w hali karuzelowej. Każde stanowisko udojowe jest tu wizualizowane wraz z przynależnymi aktualnymi parametrami doju krowy.
Ten sam rolnik przed 14 laty laty zakładała pierwszą w Polsce udojnię typu rybia ość na sześć stanowisk.
- Wydojenie 150 krów musiałoby w niej trwać ponad trzy godziny – rano i wieczorem, czyli w oborze trzeba było spędzić sześć godzin dziennie, a teraz to będzie tylko 2 godziny 20 minut – mówi Krzysztof Banach.
Nowa karuzelowa dojarnia jest nie tylko szybsza od dotychczasowych, ale także sama potrafi „zamykać” na dłużej krowy które dają więcej mleka i w ciągu ma jednego cykl urządzenia nie są w stanie ich wydoić, nie blokując przy tym dojenia innych krów. 

Gospodarstwo państwa Banachów z Piątnicy jest jednym z największych w regionie. Co drugi dzień wyjeżdża stąd 7,5 tys litrów świeżego mleka najwyższej jakości.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę