Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Sprawdzian marszałka

Zapowiadają się burzliwe obrady sejmiku wojewódzkiego. Dziś radni województwa mają głosować nad nieudzieleniem zarządowi województwa absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok. Z takim wnioskiem do Sejmiku występuje Komisja Rewizyjna...

Dzisiejsza sesja to kolejny sprawdzian dla marszałka Jarosława Dworzańskiego z Platformy Obywatelskiej. Wniosek o nieudzielenie zarządowi absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu w Komisji Rewizyjnej przegłosowali opozycyjni wobec marszałka radni z Prawa i Sprawiedliwości. Jeżeli ich wniosek o nieudzielenie absolutorium zostanie teraz przegłosowywany na forum izby, będzie to równoznaczne ze złożeniem wniosku o odwołanie marszałka i całego zarządu województwa.

Tymczasem wniosek Komisji Rewizyjnej negatywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa, która w swoim stanowisku podkreśla, że budżet był realizowany prawidłowo - zgodnie z uchwałą budżetową i jej późniejszymi zmianami. RIO ocenia że Komisja Rewizyjna formułując wniosek o nieudzielenie absolutorium kierowała się innymi kryteriami niż wykonanie budżetu, co jest niezgodne z prawem.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę