Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 17 czerwca 2021 napisz DONOS@

Zginął w pożarze traw?

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Częściowo nadpalone ciało młodego mężczyzny (wieku 25-30 lat) znaleziono w niedzielę po południu przy Szosie Zambrowskiej w Łomży. Na razie nie wiadomo kim jest ofiara. Wiadomo natomiast, że wokół jego ciała była wypalona trawa, stąd podejrzenie, że mężczyzna mógł zginąć przy wypalaniu traw. Jak informuje dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, tylko wczoraj nasi strażacy wyjeżdżali dziesięć razy do gaszenie płonący traw.

Sygnał o ciele człowieka wśród palących się traw łomżyńscy strażacy otrzymali około godziny 14.47. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że na terenie nieużytków przy ul. Szosa Zambrowska faktycznie leżą zwłoki mężczyzny. Ciało było częściowo – tors i twarz - nadpalone i odymione. Zarówno to kim była ofiara, jak i okoliczności oraz przyczynę jego śmierci mają ustalić policjanci.

Tymczasem mimo apeli trawy płoną coraz częściej. Sucha, ciepła i wietrzna pogoda sprawiła, że ogień rozprzestrzenia się bardzo szybko. Zagrożone są nie tylko nieużytki, ale coraz częściej także  lasy, w których obowiązuje już trzeci najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.

Tylko minionej doby w województwie podlaskim zanotowano 93 pożary. Zdecydowana większość z nich to właśnie pożary suchych traw i ściółek w lasach. W ich gaszenie – jak podaje KW PSP w Białymstoku – zaangażowanych było ponad 700 strażaków z jednostek zawodowych jak i ochotniczych. Straty spowodowane tymi pożarami wyceniono na 387 tys zł.

 

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę