Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Mistrzostwa Łomży w Scrabble

Zaledwie sześciu zawodników wystartowało w I Mistrzostwach Łomży Amatorów gry w „Scrabble”. - Od czegoś trzeba zacząć – uśmiechał się Łukasz Wojciechowski, który od kilku tygodni w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II przy parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży prowadzi koło „Scrabble”, a teraz zorganizował mistrzostwa. - Ten turniej ma tę grę rozpropagować – podkreśla. Scrabble to gra słowna wymyślona przed blisko 80 laty, a dziś jest jedną z najpopularniejszych gier słownych na świecie. - W przeciwieństwie do wielu innych gier obecnych na rynku Scrabble są rozrywką wartościową i usprawniającą umysł - dodaje Łukasz.

Mistrzostwa odbywają się w Centrum Katolickim przy parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży.
- Dziś po raz pierwszy grałem w scrabble – mówi proboszcz parafii. ks. Andrzej Godlewski. - I  przypomniała mi się moja profesorka ze szkoły, która zachęcała do nauki na pamięć wierszy... Pracujcie głową, aby wam  mózgi nie zapleśniały – powtarzała i teraz  wiem dlaczego – dodaje.
Gra scrabble jest przeznaczona dla 2, 3 lub 4 osób. Polega na losowaniu płytek z literami i kolejnym układaniu z nich słów na planszy o wymiarach 15x15 pól. Słowa układane są w sposób przypominający krzyżówkę.
W łomżyńskich mistrzostwach, ze względu na niewielu zgłoszonych uczestników, przyjęto zasadę, że każdy zagra z każdym. Wygra ten, który zyska najwięcej punktów.
- W naszych rozgrywkach pomocny jest słownik Polskiej Federacji Skrabble. Ma on 2,5 miliona słów. Jeżeli jakiegoś słowa w nim nie ma, to oznacza, że go nie ma – mówi Krzysztof Chełstowski współorganizator łomżyńskich mistrzostw Scrabble.  
- Aby wygrać, trzeba znać dużo słów, ale liczy się także strategia, bo czasami za krótkie słowo można otrzymać więcej punktów – podkreśla Łukasz Wojciechowski. - W przeciwieństwie do wielu innych gier obecnych na rynku Scrabble są rozrywką wartościową i usprawniającą umysł - dodaje Łukasz.

Na zwycięzców łomżyńskiego turnieju czekają nagrody. Główna to gotówka – 100 zł, uroczysty obiad w restauracji AMNESIA, cenne albumy i puchar. Organizatorzy naszykowali także nagrody dla uczestników, którzy ułożą najdłuższy wyraz i za największa liczbę punktów. 

- I Mistrzostwa Łomży Amatorów gry w „Scrabble” na pewno nie będą ostatnie – mówią organizatorzy i zapraszają wszystkich chętnych na spotkania Koła Scrabble w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II przy parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę