Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Nieważna uchwała...

Zaledwie trzy zdania i trzy punkty miała jedna z uchwał podjętych przez łomżyńskich radnych podczas ostatniej sesji. Choć wyjątkowo krótka, to zdaniem wojewody podlaskiego niestety podjęta z istotnym naruszeniem prawa, co skutkuje jej unieważnieniem. Uchwała dotyczyła zaliczenia ulic w Łomży do kategorii dróg gminnych i ustalenia ich przebiegu, a błędem – zdaniem prawników wojewody – było zapisanie, że wchodzi ona w życie z dniem podjęcia.

„Zwarte w analizowanej uchwale regulacje mają charakter generalny, abstrakcyjny i powszechnie obowiązujący społeczność lokalną, a więc posiadają cechy prawa miejscowego” – czytamy w uzasadnieniu do decyzji wojewody o stwierdzeniu nieważności uchwały.
Jak argumentuje wojewoda tego typu akty prawne ogłasza się w wojewódzkim dzienniku urzędowym i wchodzą one w życie po upływie 14 dni od dnia ich ogłoszenia, chyba że dany akt normatywny określi termin dłuższy. W jego ocenie naruszenie prawa ma charakter istotny, dlatego też skutkuje stwierdzeniem nieważności uchwały Nr 283/XLII/09 Rady Miejskiej Łomży.
Na rozstrzygnięcie wojewody Radzie Miasta Łomża służy prawo wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę