Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

„Schetynówki” się budują...

Główne zdjęcie
Starosta łomżyński Krzysztof Kozicki i wojewoda podlaski Maciej Żywno

Wojewoda podlaski Maciej Żywno podpisał 17 umów z samorządowcami gmin, miast i powiatów kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego na budowę łącznie 47 km dróg lokalnych. Inwestycje te będą realizowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Co najmniej połowę pieniędzy na ich sfinansowanie daje rząd. „Uroczystość” zorganizowano w starostwie powiatowym w Łomży „nie po to by się chwalić, ale po to by powiedzieć, że dobrze wykonaliśmy zadanie” - mówił wojewoda Żywno.

Krzysztof Kozicki i Maciej Żywno
Krzysztof Kozicki i Maciej Żywno
Marcin Brunon Sroczyński i Maciej Żywno
Marcin Brunon Sroczyński i Maciej Żywno
Starosta łomżyński Krzysztof Kozicki i wojewoda podlaski Maciej Żywno
Starosta łomżyński Krzysztof Kozicki i wojewoda podlaski Maciej Żywno

W ramach Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych każde województwo dostaje rocznie (w latach 2009-2011) 62,5 mln zł na modernizacje dróg powiatowych i gminnych. W ramach tegorocznej edycji konkursu w województwie miało zostać wybudowanych 171 km dróg lokalnych. W tej chwili wiemy już, że powstanie ich więcej.
- Zakończyły się przetargi i wiadomo, że z powodu obniżki cen na usługi i materiały budowlane mamy oszczędności rzędu ok. 7 mln zł. Dzięki temu 7 – 8 dodatkowych projektów z listy rankingowej, które do tej pory były pod kreską, zostanie zrealizowanych – mówił wojewoda Żywno. 
Wszystkie inwestycje mają zostać zrealizowane do końca listopada, a w przyszłym roku „schetynówki” znowu będą budowane.
- Nabór do drugiej edycji programu będzie ogłoszony w sierpniu. Na pewno do podziału ponownie będzie 62,5 mln zł – zapewniał zgromadzonych w łomżyńskim starostwie samorządowców wojewoda.  - Tym razem powinno być jeszcze łatwiej, bo już wszyscy wiemy jak toi się robi – dodawał.

W tym roku w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych przebudowana będzie m.in. ul. Grobla Jednaczewska w Łomży, droga w Zosinie (gm. Łomża) i na wniosek powiatu łomżyńskiego droga Chmielewo – Grądy – Sławiec pomiędzy Nowogrodem a Miastkowem.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę