Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Dni Ziemi na Ziemi Łomżyńskiej

Główne zdjęcie
Duże zainteresowanie akcją

- Cieszę się, że po raz pierwszy w tym roku do naszej akcji z okazji Dni Ziemi przyłączyło się prywatne gospodarstwo szkółkarskie Cztery Pory Roku z ul. Nowogrodzkiej w Łomży, bo do tej pory naszym partnerem było i jest bardzo hojne Nadleśnictwo Łomża – mówi redaktor Adam Dąbrowski, wbijając szpadel w trawnik przed łomżyńskim studiem Radia Białystok, które z okazji Dni Ziemi rozdało ponad 250 drzewek: brzóz, klonów, tui, świerków i juk.

Redaktor Radia Białystok Adam Dąbrowski
Redaktor Radia Białystok Adam Dąbrowski

Kolejka mieszkańców Łomży i regionu, którzy odpowiedzieli na apel rozgłośni, żeby zadrzewiać Ziemię, ciągnęła się kilkadziesiąt metrów od studia i wzdłuż ogrodzenia przy ul. Sadowej.
- Gdyby nie ta radiowa akcja, to może bym w ubiegłym i w tym roku niczego nowego nie posadził – mówi Zbigniew Brzósko, który od 12 lat ma działkę rolniczo-rekreacyjną za Kolnem. - W tamtym roku dostałem sadzonki olchy i sosny, a teraz brzózki i klonu.
Jan Nienałtowski z Piątnicy uprawia od ośmiu lat działkę przy domu.
- Jeżeli ludzie chcą sadzić drzewka i mają taką możliwość, to akcję Radia Białystok można tylko pochwalić – ocenia piątniczanin. - Na razie w Polsce nie ma pustyni, ale na co dzień mało kto myśli, że drzewa chronią glebę przed wyjałowieniem i wytwarzają tlen, zmniejszając ilość dwutlenku węgla.
W Jurkach na Kurpiach działkę uprawia łomżynianka Barbara Olszak, która co roku z red. Adamem Dąbrowskim na pamiątkę akcji sadzi na trawniku przed studiem kolejne drzewka. Cieszą oko dorodne katalpy i świerki oraz jarząb. W tym roku dołączy do nich niespełna półmetrowa tuja.
- Dobrze nam się z redaktorem współpracuje – chwali pani Barbara. - On sprowadza i rozdaje sadzonki, a jak dołek sam przed studiem wykopie, to ja potem dozoruję nasadzenia.
Sadzonki rozeszły się w niecałe dwie godziny. Prawie w ostatniej chwili zdążył po maleńkie drzewka Adam Frączek, prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Na skarpie” w Piątnicy, na który składa się 87 działek.
- Ale tych kilka klonów posadzimy raczej na terenie wspólnym – planuje prezes Frączek. - Na pewno będą ozdobą naszej działki rekreacyjnej!

Tekst: Mirosław Robert Derewońko
Fot.: Marek Maliszewski / 4lomza.pl

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę