Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Od pożaru do pożaru...

Główne zdjęcie
Pożar traw na fortach w Piątnicy (2009.04.19)

Niemal pół tysiąca strażaków zaangażowanych było wczoraj na terenie województwa podlaskiego w gaszenie pożarów. Łącznie wybuchło ich aż 67. Niemal wyłącznie jednak to pożary małe i przede wszystkim suchych traw. Mimo apeli wiosną tego typu pożary są prawdziwą plagą,a ich przyczyną niemal wyłącznie są podpalenia. Tylko wczoraj łomżyńscy strażacy do ich gaszenia wyjeżdżali aż siedem razy. W każdą taką akcję zaangażowany jest co najmniej jeden zespół ratowniczy, i „wiąże” ona strażaków na około godzinę.

Jak podaje KW PSP w Białymstoku wczoraj na terenie województwa podlaskiego zgłoszono 67 pożarów. W ich gaszenie zaangażowanych było 497strażaków w tym 262 strażaków ochotników i 106 samochodów pożarniczych. Na szczęście w pożarach tych nikt nie został poszkodowany. Największy wczorajszy pożar traw wybuchł w Białymstoku. Tu przez kilka godzin kilkunastu strażaków walczyło z żywiołem. Spłonęło około 5 ha łąki.

Strażacy przypominają, że wypalanie traw jest niezgodne z prawem i szkodliwe dla środowiska. Przypominają także, że może być ono niebezpieczne i, że często kończy się niekontrolowanym rozprzestrzenianiem ognia, który dociera nieraz, wbrew intencjom podpalaczy, do zabudowań gospodarskich i obszarów leśnych. Strażacy podkreślają także, że rokrocznie w Polsce w trakcie takich pożarów ginie od kilku do kilkunastu osób.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę