Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Wojewoda podlaski Maciej Żywno podpisał pozwolenie na budowę obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa.

Główne zdjęcie
od lewej: Jerzy Doroszkiewicz dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA i Maciej Żywno wojewoda podlaski.

Wojewoda Podlaski Maciej Żywno, podczas konferencji prasowej, podpisał pozwolenie na budowę obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa leżących na trasie z Białegostoku do Warszawy a następnie wręczył dokument dyrektorowi białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jerzemu Doroszkiewiczowi. Pozwolenie obejmuje budowę odcinka długości 11 km o parametrach trasy S (ekspresówki) stanowiących obwodnicę Zambrowa i sąsiadującego z nim Wiśniewa oraz budowę pięciokilometrowego odcinka krzyżującej się z trasą warszawską drogi nr 63 wiodącej z Łomży przez Zambrów do Wysokiego Mazowieckiego. Zgodnie z harmonogramem inwestycja ta ma powstać do końca 2011.

- Ten dokument pozbawiony jest wad prawnych, gdyż podczas procedury zachowane zostały wszystkie przepisy dotyczące obowiązku wariantowania przebiegu trasy, posiada też wymagane opinie środowiskowe sporządzone przez Regionalna Dyrekcję Ochrony Środowiska w Białymstoku – powiedział Wojewoda Podlaski Maciej Żywno.
Pozwolenie ma rygor natychmiastowej wykonalności, ale zgodnie z procedurą przysługuje od niego odwołanie.

Budowa obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa ma kosztować około 500 mln zł. Przewidziano dofinansowanie z UE w ramach programu Infrastruktura i Środowisko. Budowa ma potrwać 22 miesiące i zakończyć się do końca 2011 roku.
Zgodnie z planami GDDKiA do 2012 roku cały odcinek „ósemki” Warszawa – Białystok ma być drogą ekspresową.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę