Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Pod okiem mistrzyni...

Główne zdjęcie
Anja Jadryschnikova podczas zajęć w Łomży (fot. Mariusz Kucisz)

Anja Jadryschnikova, 27-letnia choreografka i tancerka z Berlina, poprowadziła dwudniowe warsztaty taneczne w Łomży. Uczestniczyło w nich około 70 lokalnych tancerzy, którzy poznawali europejskie odmiany stylu house i dancehall.

Anja Jadryschnikova (fot. Mariusz Kucisz)
Anja Jadryschnikova (fot. Mariusz Kucisz)
Anja Jadryschnikova oraz Marek i Beata Kisiel, tancerze z Łomży (fot. Mariusz Kucisz)
Anja Jadryschnikova oraz Marek i Beata Kisiel, tancerze z Łomży (fot. Mariusz Kucisz)

Anja Jadryschnikova przyjechała do Łomży i do Polski po raz pierwszy. Do poprowadzenia warsztatów tanecznych zaprosiło ją znane z miłości do tańca małżeństwo tancerzy i instruktorów: Beata i Marek Kisiel. Dzięki nim, Anja poprowadziła w minioną sobotę i niedzielę trzygodzinne warsztaty w Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych. Wśród około 70 łomżyńskich adeptów i mistrzów parkietu były, m.in., dziewczęta z grupy Cute Faces i chłopcy z Crazy Twisting Group. Zdaniem Marka Kisiela, Anja znakomicie sprawdziła się jako instruktorka.
- Siedzę wieczorami, czasem do trzeciej w nocy, przy komputerze i szukam w internecie ciekawych osobowości tańca - opowiada założyciel CTGroup, która od założenia w lutym 2002 r. dała się poznać na turniejach breakdance w kraju i na świecie, zdobywając mistrzostwo w 2005 r. - Tak właśnie odnalazłem Anję, z którą rozpocząłem korespondencję drogą mailową. Anja Jadryschnikova jest dziesiątym gościem z zagranicy, który w Łomży poprowadził warsztaty dynamicznie rozwijającego się tańca młodzieżowego. Najpierw w październiku 2006 r. pojawili się instruktorzy stylu hiphopowego Kelechi (Niemcy) i Spin (Londyn), a potem Kim Taylor (Londyn), Marvin (Dania) i Justyna Lichacy (Norwegia). Do MDK-DŚT przybywali zwykle również na dwudniowe intensywne zajęcia utalentowani i doświadczeni instruktorzy breakdance: Lego (USA), Deezee (Kanada), Focus (Finlandia) i przebojowa Baby Son (Francja).
Mającej tylko 154 cm wzrostu Anji także w MDK-DŚT nie brakło energii, pomysłów i zapału. Tancerka za podstawę udanego treningu uważa solidną rozgrzewkę i rozciąganie każdej partii mięśni i stawów.
- Kość czy staw łatwo może się złamać, dlatego należy przygotować je do wysiłku - tłumaczy Anja. - A przed załamaniem psychicznym chroni, i to nie tylko mnie, miłość do tańca.
Pracowity dwudniowy pobyt Anji w Łomży, być może, zaowocuje warsztatami, które poprowadzi legendarny  Storm. Podawana z ust do ust legenda głosi, że to od niego młodzi Amerykanie w Nowym Jorku uczyli się nowych figur breakdance, szczególnie wykonywanych w trakcie szybkich obrotów na głowie. Marek Kisiel już marzy, że Storm zgodzi się zostać przewodniczącym jury ogólnopolskiego turnieju Wirująca Strefa, który w tym roku odbędzie się we wrześniu.
Marek Kisiel przypomina, że Anja Jadryschnikova pracowała jako choreograf i tancerz u takich artystów jak: Taichi, Chat-a-Nuga, Rick GZ, DJ Size, Ritmo Ritmo, Michbeck & Soziopath, Reggeton Mafia, DJ Tomekk, Trooper da Don, Said, Puppet Mastaz und Lyto & Manolo.
Wraz z tymi artystami występowała w różnych TVshows, jak „Wetten das...?” (ZDF), Star Search (Sat 1), TRL (MTV), Spiegel TV (RTL), Taff (PRO 7), VIVA LIVE (VIVA), Fernsehgarten (ZDF) i w filmie „Robert Zimmermann wundert sich uber die Liebe”. Była twarzą w reklamie firm Dove i Audi.
Mirosław R. Derewońko


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę