Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Walczą o indeksy

W łomżyńskiej „Wecie” odbywa się 35. finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie. 48 uczniów z kilkunastu szkół rolniczych z całej Polski walczy o kilkanaście indeksów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Olimpiada rozpoczęła się w piątek, w dziś kolejny etap, a w niedzielę wielki finał.

Turniej w „Wecie” wspólnie zorganizowali Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i  Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Aby zmagać się z pytaniami przygotowanymi przez olsztyńskich wykładowców przyjechały ekipy z 12 szkół z Lublina, Wrześni, Kutna, Włoszczowej, Wysokiego Mazowieckiego i Białegostoku. 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie składa się z 3 etapów. W pierwszym – szkolnym – zostały wyłonione 4-osobowe reprezentacje szkół. Wczoraj, gdy ruszy turniej, uczestnicy zmierzyli się w drugim etapie – okręgowym, a dziś o poranku rozpoczęła się trzecia część – praktyczna. O tym kto wygra Turniej i zdobędzie indeks Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego dowiemy się w niedzielę, po części w której uczestnicy będą ustnie odpowiadać na pytania specjalnej komisji. Laureaci zdobędą indeksy na wydział żywienia UWM, a wszyscy finaliści zostaną zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę