Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Szykuje się proces Generała

Główne zdjęcie
Sławomir W. przed łomżyńskim sądem

Jeszcze dziś do łomżyńskiego sądu miałby zostać skierowany akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi W. pseudonim” Generał” - podaje Gazeta Wyborcza. Śledztwo prowadziło Biura do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Gdańsku. Tymczasem w piątek „Generał” staną przed łomżyńskim sądem jako świadek w procesie, w którym ta sama prokuratura oskarżyła 17 członków „jego” gangu.

Prokuratura - według gazety - zarzuca Sławomirowi W. kierowanie związkiem o charakterze zbrojnym działającym na terenie Łomży i regionu. Grupa przez 10 lat – do 1997 do 2007 roku, działała na ogromną skalę. Powołując się na prokuratora Zbigniewa Niemczyka gazeta podaje, że grupa wprowadziła do obrotu co najmniej po 100 kg amfetaminy, marihuany i tabletek ekstazy, przejęła kontrolę nad niemal całym rynkiem agencji towarzyskich w Łomży i okolicach. Banda zajmowała się też wyłudzeniami, ściąganiem haraczy, zastraszaniem świadków, wymuszeniami rozbójniczymi i włamaniami.
W 1998 r. ludzie „Generała” mieli włamać się do budynku komendy rejonowej policji, gdzie wykradli akta postępowań przygotowawczych.
- Przy okazji jednak pokusili się także o zabranie kajdanek, kabury pistoletu, a nawet dowodów rzeczowych, które stanowiły wyroby jubilerskie – mówi „Gazecie” prokurator Zbigniew Niemczyk.

Razem z „Generałem” na ławie oskarżonych tym razem ma zasiąść jeszcze trzech jego wspólników. „Generałowi” grozi nawet do 15 lat więzienia.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę