Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

Brunonowy Jubileusz Młodych

Główne zdjęcie
Bp Tadeusz Bronakowski

Kilka tysięcy młodych ludzi z Polski i zagranicy weźmie udział w Brunonowym Jubileuszu Młodych czyli Jubileuszowym Spotkaniu Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, który za tydzień rozpocznie się w Łomży. Spotkanie zorganizowano w ramach diecezjalnych obchodów tysiąclecia męczeńskiej śmierci św. Brunona. Trzydniowe spotkanie wypełni modlitwa, ale przewidziano także część warsztatową i koncertową. Przed Sanktuarium Miłosierdzia Bożego zagrają i zaśpiewają m.in Mietek Szcześniak, Natalia Niemen i Marcin Pospieszalski. - Jest to wyjątkowa okazja do pochylenia się w refleksji nad 1000-letnim dziedzictwem chrześcijaństwa na tej ziemi - powiedział bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej, zachęcając wszystkich mieszkańców Łomży do udziału jubileuszowych uroczystościach.

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński, bp Tadeusz Bronakowski i młodzież
Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński, bp Tadeusz Bronakowski i młodzież
Ks. Jacek Czaplicki
Ks. Jacek Czaplicki

- Dobry czas do wspólnego zastanowienia się nie tylko nad historią, tradycją i kulturowymi korzeniami naszego regionu, ale także nad wyzwaniami które przynoszą nowe czasy – mówił biskup Bronakowski, podczas konferencji prasowej zapowiadającej to wydarzenie.
Biskup podkreślał też, że ogólnospołeczny wymiar tych obchodów podkreśla fakt, że sejmik województwa podlaskiego ustanowił rok 2009 rokiem św. Brunona z Kwerfurtu. Dodał też, że jubileuszowe obchody, podczas których w Łomży odbędzie się m.in. posiedzenie Konferencji Episkopatu Polski, będą okazją do integracji społeczności łomżyńskiej oraz pozytywnej promocji naszego regionu.

Jednym z elementów o jubileuszu jest przyszłotygodniowe Jubileuszowe Spotkanie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Na trzy dni (od piątku 24 kwietnia do niedzieli 26 kwietnia) do Łomży przyjedzie na nie kilka tysięcy młodych ludzi z całej diecezji łomżyńskiej, diecezji sąsiednich, a także ze Szwecji, Włoch, Białorusi i Litwy.
- Niestety nie udało nam się zaprosić na ten jubileusz młodych ze wszystkich 7 państw, na których tereny przed tysiącem lat docierał św. Brunon – mówił ks. Jacek Czaplicki, argumentując przy tym, że w niektórych z tych państw, po 50 latach panowania komunizmu, wiara i kościół dopiero teraz na nowo się odradza.   

Brunonowy Jubileusz Młodych rozpocznie się w piątek 24 kwietnia o godz. 19.00 w Katedrze Łomżyńskiej modlitwą medytacyjną z adoracją Krzyża prowadzona przez młodzież i Braci z Taize, w której uczestniczyć będą także Księża Biskupi.

Oto szczegółowy program kolejnych dni Brunonowego Jubileuszu Młodych
Sobota – 25 kwietnia 2009 r.
godz. 9.00 – Sanktuarium i błonia Miłosierdzia Bożego – modlitwa poranna, powitanie gości
godz. 9.30 - Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Bronakowskiego
godz.10.45 – spotkania tematyczne:
1. Wierność wyznawanym wartościom
2. Relacje chłopak – dziewczyna, czystość i seksualność
3. Budowanie zaufania na Ziemi (Bracia z Taize)
4. Ewangelizacja i pantomima
5. Formacja lektorów i ministrantów
godz. 12.30 – posiłek
godz.13.30 – tańce integracyjne, koncerty grup młodzieżowych
godz. 15.00 – scena przy ołtarzu papieskim - KONCERT zespołu New Life’M z udziałem Natalii Niemen, Mieczysława Szcześniaka, Marcina Pospieszalskiego, Roberta Cudzicha i Joachima Mentzla
godz. 16.45 – posiłek
godz. 17.30 – Droga Światła ulicami Łomży
godz. 19.00 – kościół Miłosierdzia Bożego – Misterium o św. Brunonie w wykonaniu Teatru im. J. Węgrzyna z Ełku
godz. 20.00 – Nabożeństwo Światła i Misji pod przewodnictwem Biskup Łomżyńskiego i poświęcenie Krzyży św. Brunona połączone z posłaniem młodych aż po krańce Ziemi

Niedziela – 26 kwietnia 2009 r.
godz. 9.00 – kościół Miłosierdzia Bożego – modlitwa poranna, śpiew
godz. 9.30 – historia duszpasterstwa młodzieży w Diecezji Łomżyńskiej oraz w Diecezjach naszych gości – prezentacja
Spotkania w grupach: moja młodość, moja przyszłość w Kościele Łomżyńskim
godz. 11.00 – Eucharystia na zakończenie Jubileuszu Młodych pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę