Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Sięgają po miliony na inwestycje w przetwórstwie spożywczym

Średnio o blisko 4,4 mln zł dofinansowania ubiegają sie przedsiębiorcy z województwa podlaskiego składający wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy finansowej na inwestycje w przetwórstwie spożywczym. To najwyższa średnia w kraju. 15 złożonych w województwie wniosków opiewa na łączna kwotę ponad 65 mln zł.

Konkurs „Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” organizowany jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W tym roku do podziału przewidziano ponad 637 mln zł. I choć nabór wniosków ruszył przedwczoraj (w środę 15 kwietnia), Agencja poinformowała, że już złożono  227 wniosków na ponad 588 mln zł. Kwota ta wyczerpuje w 92,3% limit środków przewidziany na to działanie w tegorocznym naborze. Wnioski będą przyjmowane do dnia następującego po dniu, w którym ARiMR poda do publicznej wiadomości na swojej stronie internetowej, że przyjęte wnioski wyczerpują w co najmniej 120% limit środków.
Z danych ARiMR wynika, że o najwyższe dofinansowanie występują przedsiębiorcy z województw: podlaskiego i zachodniopomorskiego – średnio o blisko 4,4 mln zł w przeliczeniu na jeden wniosek.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę